Přejít na navigaci

Stěhování Dvůr Králové

Nabízíme profesionální stěhovací a vyklízecí služby pro město Dvůr Králové a blízké okolí. Sháníte-li vhodnou firmu pro stěhování kanceláří, domácností, hradů, zámků či stěhování těžkých břemen právě pro lokalitu Dvůr Králové, můžete se na nás kdykoliv obrátit.

Stěhování Dvůr Králové - stěhovací služba na klíč, od prvotního plánování celé stěhovací akce, přes nakládku, převoz stěhovaného vybavení až po vykládku a umístění na předem určené místo. Samozřejmostí je zajištění balících služeb tak, aby vše odpovídalo tomu, jaké věci se budou stěhovat.

Stěhování v lokalitě Dvůr Králové a blízkém okolí

Naše služby se nezaměřují pouze na město Dvůr Králové, ale i na přilehlé oblasti. Naši pracovníci zajistí stěhování jak v rámci města Dvůr Králové, tak i stěhování do jiných obcí v regionu.

Mezi další oblasti královédvorského regionu, ve kterých můžete využít naše stěhovací a vyklízecí služby patří např.:

Stěhování Jaroměř

Stěhování Hořice

Stěhování Lázně Bělohrad

Stěhování Kopidlno

Stěhování Kuks

Stěhování Miletín

Základní informace o městě Dvůr Králové

Geografické souvislosti měli bezpochyby vliv na situování původně osady, která dala základ městu Dvůr Králové nad Labem. Odedávna vznikala lidská sídla na trasách původních cest, na jejich křižovatkách a komunikačních uzlech. Nejinak tomu bylo i u Dvora Králové nad Labem. Osada předznamenávající město vznikla jednak na stezce podél pohraničních hor (Hostinné – Dvůr Králové nad Labem – Jaroměř – Opočno – Kostelec nad Orlicí - Česká Třebová), která vycházela z Krakova přes Olomouc a směřovala na horní Jizeru k sedlu Novosvětskému, a jednak na vojenské stezce, která vznikla ve 12. století po průchodu polského vojska Boleslava III.

Název osady – Dvůr – zřejmě souvisí s písemně nedoloženou existencí královského dvora, či hradu. Tento dvůr lze situovat zřejmě do blízkosti kostela (patrně čp. 105 – 108), jihovýchodním směrem, jak lze dovodit z názvu Podhradského předměstí. V nejhlubší historii se objevuje jméno sídla – latinsky „Curia“, také německy „Hof“ (roku 1316). Český název „Dwuor“ je doložen k roku 1421.

Zdroj: www.mudk.cz


Státní svátky, neděle, soboty, noční stěhování, nadstandardní služby - bez navýšení ceny
Stěhování Dvůr Králové

Copyright © 2010 Stěhování CZ | Tvorba www prezentací | Mapa stránek | Zajímavé odkazy